| ioanna97 a întrebat:

Cum sa formulez mesajul unui text epic sau semnificatia lui? e posibil sa-mi dea la anul la testarea nationala
FUNDA!

2 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Tu nu esti in vacanta?

| deeadeea111 a răspuns:

Buna,paidepinde ce ti se cere.dca ti se cere sa prezinti semnificatia trebuie sa folosesti expresii precum parerea mea este ca, in opininia mea etc... apoi poti sa te referi la personaje actiune narator etc
desigur trebuie sa citesti textul de cateva ori pentru a-l intelege si apoi vei scrie si ceea ce ai intelesî

stai linistita mai timp pana la evaluarea sa te pregatesti
in plus eu am fost total dezamagita la ce subiecte usoare s-au dat anul asta ..si eu m-am pregatit atatsad