| Anonim_4933 a întrebat:

Cum sa ii spun unei fete ca e urata fara sa o suparbig grin fundoi:X

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa ii spui asa ceva. Nimeni nu este vinovat de felul in care arata si de felul in care s-a nascut. Suntem vinovati doar pentru faptele noastre. In timp va trebui sa inveti de la viata ca mai exista si o altfel de frumusete, si anume cea sufleteasca. Daca te temi ca ar cere de la tine ceva mai mult decat sa fiti simple cunostinte, incearca doar sa-i explici ca merita mult mai mult decat ii poti oferi tu. In timp va intelege. Atitudinea caustica nu ajuta cu nimic, ba chiar s-ar putea sa-i provoci o depresie din care sa nu mai poata iesi. Mult mai de apreciat este diplomatia si finetea.

13 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Nu prea poti. Orice fata s-ar supara.
Iti pun si eu o intrebare... Te crezi asa frumos incat sa ii critici pe alti?raised eyebrows

NOname
| NOname a răspuns:

1. Fiecare e frumos in felul lui.
2. Ok, tu o vezi urata. Dar de ce sa-i spui?! Doar pentru ca asa ai chef? Chiar crezi ca e cazul? Eu una nu. Mai bine abtine-te, daca iti pasa macar un pic de sentimentele ei! De ce sa ranesti un om, inutil?
O zi buna!

| Epurean a răspuns:

Ia o poza cu Jennifer Lopez sau cu alta acrita si lipeste langa ea poza fetei pe care o consideri urata. Apoi trimite-i poza finala si intreab-o daca intelege ce vrei sa spui prin aceasta poza happy

| AlexSM86 a răspuns:

Nu ii spui niciodata ca e urata...nu cred ca exista un mod frumos de a o face tongue
Ii spui ca nu crezi ca ar merge sa fiti impreuna (daca despre asta e vb) pentru ca...si gasesti tu un motiv pentru care sunteti diferiti si nu v-ati potrivi! Sper ca te-am ajutat!winking

| Michelle13 a răspuns:

Nu-i spui de loc :d...pentru sa o superi doar asa de dragu de a spune, doar nu te deranjeaza "uratenie " ei, nu?

| Claudiu2011 a răspuns:

Pai mai bine nu i spune ca oricum i-ai spune o sa se simta jignita. daca ii place de tine si nu stii cum sa scapi de ea zii ca iti place de altcineva sau nu stiu zii ca nu va potriviti.

| georgiana_5779 a răspuns:

Poate ca nu e urata, poate ca nu e genul tau. asa si trebuie sa i zici. daca e chiar urata rau... nu i mai zice nimic laughing [eu sincer m-as supara sa mi-o zica cineva in fata direct.dar faci cum crezi pentru ca tu o cunosti, nu noi. ]

| lulalica a răspuns:

Pai daca nu vrei s`o superi...de ce vrei sa-i zici ca e urata?laughing

| ROX_5276 a răspuns:

Eu nu inteleg, de ce vrei sa-i zici ca-i urata? iar daca chiar vrei sa-i zici zi asa mai in gluma, sau trimiteu un bilet anonim nu stiu.

| AdRihanna a răspuns:

Daca nu vrei s`o superi mai bine nu`i zici.de ce? pentru ca daca stai bine si analizezi, poate nu este genul tau, poate altcive o considera frumoasa.
Crede`ma ca orice fata se supara daca ii spui ca e uratawinking
treaba e ca ai putea sa nu`i ziciwinking, las`o in uratenia ei...

| AlecsMeeeh a răspuns:

Nu cred ca ai cum...

| oana_4507 a răspuns:

Nu exista fete urate doar barbati orbi big grinwinking

| Ionyk13 a răspuns:

Ii spui ca nu e genul tau si sa nu se supere pentru. ca nici unei fete nu ii place sa i se spuna asta in fata direct.