| Dymytros a întrebat:

Cum sa invat rapid si usor la scoala?

Răspuns Câştigător
| MeMyseIf a răspuns:

1-atunci cind se preda tema noua in clasa, sa fii numai ochi si urechi.Tre sa te concentrezi si sa fii atent ca sa intelegi despre ce vorbeste si incearca momentan sa-ti imaginezi despre ceea ce-ti povesteste.
2-Apoi, cind ai venit acasa, apuca-te s-o mai citesti dupa care povesteste-o.Chiar indiferent de o ai pe saptamana viitoare.Incearca sa faci cit mai repede posibil toate temele, nu le amina.Asa economisesti nervi, timp.
3-Pina, apuca sa-ti predea urmatoarea tema, sa le repeti poate de vreo 2 ori pe zi pe toate, asa everyday.Repetind asa, ti se baga in memorie chiar si cele mai grele lucruri de memorat si plus pentru evaluare tu deja esti pregatit.
succes!
pupici

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu tehnica! Incepe sa-ti formezi un stil individual de invatare urmand sfaturile de aici http://www.stud.usv.ro/~cmindii/Invatare.html

| Dymytros explică:

Multumesc pentru rasp de acum asa o sa fac... mersi big grinhappy