| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa inveti limba engleza usor si rapid?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Te pui pe gramatica, pe langa faptul ca o vei vorbi corect vei invata si multe cuvinte peste care dai in exercitii. priveste filme fara subtitrare sau un serial pentru inceput, e mai usor. incearca sa traduci niste melodii care iti plac

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

După toate aceste răspunsuri rezultă foarte clar că „nu se poate... ușor și rapid".

| AntoniaOrman a răspuns:

Pai dadeam pe Youtube melodii cu lyrics(versuri) si incercam sa le traduc, iar cand nu stiam un cuvant mi-l notam si il cautam in dictionar.Acum fiecare are modul lui de a invata deci...

| Ercjiaai a răspuns:

Eu am invatat engleza cu ajutorul unei carti

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Faci meditati sau te duci la Palatul Copiilor.

| Leventu2001 a răspuns:

1.te duci la meditatii la o profesoara buna
2.se vand niste carti,, Cum sa inveti engleza..."
3.Intri pe internet si asculti trackuri '

| NistorDumitru a răspuns:

Daca iti place e usor de invatat dar poti sa memorezi cat mai multe cuvinte si dupa aia o sa fie mai usor