Întrebare recomandată | dymyx a întrebat:

Cum sa inveti limba engleza mai repede?

Răspuns Câştigător
| MaryusB a răspuns:

Cel mai repede o inveti vorbind, incearca cu un prieten care stie ft bine si inlocuieste limba romana total cu engleza si asa o sa reusesti mai usor.

| RAY a răspuns (pentru MaryusB):

Cum sa vorbesti daca nu ai un vocabular?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O inveti mai repede daca faci un curs

| AlexandrulS a răspuns:

Limba engleza, sau orice alta limba o inveti usor, dar in timp o perfectionezi O poti invata si in cateva luni. doar ca nu o vei stapanii daca intelegi unde bat...

| Creata_Oita_1995 a răspuns:

Te muti intr-o tara vorbitoare de limba engleza si ai sa vezi ce repede inveti

| radomire a răspuns:

Eu am invatat din jocuri unde trebuia sa chatuiesc in engleza, dar cel mai bine e cand ai unul langa tine cu care trebuie sa te descurci in engleza, nici nu stii cum iti vin cuvintele. Succes happy