| johnny1101 a întrebat:

Este mai usor sa inveti limba engleza de pe CD sau de pe manuale si alte din astea?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Cel mai usor este sa te inscrii la un curs de engleza autorizat.

1 răspuns:
| AnnAnne a răspuns:

Pai cum „si alte din astea„? Ce vrei sa spui prin asta? Cea mai buna, dintre modalitatile mai sus mentionate, nu e niciuna din ele, ci o combinatie intre cele doua. Daca neglijezi gramatica si exercitiile din manuale si culegeri, bineinteles ca abia te vei descurca.Pe de alta parte, degeaba stii ordinea in propozitie, verbe etc, daca nu pronunti acceptabil si nu intelegi ce zic oamenii cu care vei comunica, chestie care se invata, bineinteles, prin speaking si listening(CD). Succes!