| valentin_4084 a întrebat:

Cum sa ma invat sa lucrez cu turbo pascal?

7 răspunsuri:
| FashionDiva a răspuns:

Poti incepe citind de aici http://learn.mozku.com/category/learn-pascal, iar daca ai vreo nelamurire in legatura cu una dintre lectii, posteaza si vei primi mai mult ca sigur ajutorul necesar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti pe youtube tutoriale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cursuri daca vrei si chiar ai nevoie, la job, de pe net cam greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vroiam sa te intreb accelasi lucru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, si eu vroiam sa te intreb accelasi lucru

| chinezoyu a răspuns:

Turbo pascal e de fapt un fel de... "motor" cu care lucreaza programul Borland Pascal... depinde la ce scoala esti... eu is la un liceu de informatica (timisoara) si fac din a 5a Pascal... poti invata din carti... dar depinde daca ai mai facut limaje de programare? primul e mai greu dar pe parcurs ai sa inveti mai usor limajele de programare (ex: pascal, C++) ok bafta!

| assassin a răspuns:

Studiazal!
si apoi vei putea lucra cu el...