| iulioara a întrebat:

Este mai usor Turbo Pascal decat C++?

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Da, dar pare mai greu fiindca de obicei cu TP incepi in liceu.

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Pascal e mai lizibil, ai multe cuvinte in engleza prin cod. C++ arata ceva mai urat. Oricum, daca inveti pascal, nu o sa-ti fie greu sa te prinzi si de c++.

| JustCosmin a răspuns:

Invata C++ ca este mai practic si mai des folosit. Intelegi mai bine de pe C++.

| 0PopaPorno a răspuns:

Da. Dar iti recomand C++.

| YouNoob a răspuns:

Da

| catosp a răspuns:

Da. dar nu recomand...invata c++, sau Python, il inveti intr-o saptamana de studiu intesiv si ce face c++ in 100 de linii de cod, face python in 5 linii de cod, e mult mai prietenos.

| dany2696 a răspuns:

Da!