| ForzaSteauaFoReveR a întrebat:

Cum sa procedez cand somnul imi este tulburat de manelele date la maxim ale vecinilor?

Consider LIPSA DE EDUCATIE!

21 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai lipsa de educatie ci si nepasare si desconsiderare fata de ceilalti. Incearca o intelegere amiabila. Daca nu reusesti poti sa-i reclami la politie si o sa fie amendati, pentru tulburarea linistii publice, conform L.nr.61/1991. Numai bine!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna, dar tu ce gen de muzica asculti? tu nu asculti muzica la maxim? tu nu deranjezi pe nimeni cu muzica? happy

caramela
| caramela a răspuns:

Nu am zis-o cu rautate, am vrut sa zic ca poate a auzit muzica tare la tine, si asa se razbuna cu pe tine, nu conteaza ce gen ascultam, conteaza doar cat de tare deranjeaza persoanele din jurul nostru, nu putem sa impune unor persoane sa asculte rock, s-au alt gen de muzica celor care " mananca" maneaua pe paine.winking ascultam orice gemn de muzica atat cat nu deranjeaza auzul celorlantihappy

| CautNume a răspuns:

Nu e o idee buna aia cu 112 pentru ca e varianta ca aia sa fie prieteni cu politia si mai rau o patesti tu
si eu am fost ca tine dar pe langa asta mai putea si a mici cu toate ca stau la blocu si nu stau la parterlaughing
dai drumu tare la Metalica ia un ventilator intdreaptal spre geam si pune in fata lui o pizza sau ciorapi imputitihappyn-am tupeu sa incerc eu asta sa-mi zici ce se intampla (daca incerci)scuze daca am greseli

| AliceIDK a răspuns:

Ca sa scapi de manele, exista o singura cale.sa iti pui dupuri in urechi big grin

| laura_7620 a răspuns:

Spune-le sa dea muzica mai incet, daca nu fac asta ameninta-i ca chemi politia pentru deranjarea ordinii publice, si daca nici atunci nu iau masuri cheama politia.

| Razu_5085 a răspuns:

112 - deranjarea linistii publice (eu asa am facut)

| Dyutzza a răspuns:

Buna! Aceasta problema o am si eu deoarece vecinul de la 1 asculta manele la maxim pana dimineata. Am incercat sa vorbesc cu el dar degeaba, asa ca am vorbit cu administratorul blocului si problema s-a rezolvat pentru o perioada dar apoi iar a inceput insa muzica nu mai era data la maxim. Incearca sa vorbesti cu ei sau daca nu functioneaza aceasta metoda vorbeste cu administratorul.

| ForzaSteauaFoReveR explică:

@caramela:Eu ascult doar anumite melodii:
Guess Who-Tot mai sus
Alexandra Stan-Mr Saxobeat
Alexandra Stan-Get back
Play&Win-Ya BB
Deepside Deejays-Never be alone
Enrique Iglesias-Tonight
Enrique Iglesias-Dirty Dancer
Yolanda be Cool-Americano
Nick Kamarera-Kalya
Smiley-Dream Girl
Smiley-Love is for free
Avril Lavigne-When you're gone
Elena Gheorghe-Midnight Sus
Elena Gheorghe-Disco Romancing
Nicole Scherzinger-Right There
Dj Sava ft Andreea-Money Maker
Kelly Rowland-Commander
Simplu ft Alex-Convict
Lora-No more tears
MICHAEL JACKSON
Mattyas-Missing you
Jennifer Lopez-On the floor

| ForzaSteauaFoReveR explică:

Midnight Sun rectificbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa suni la politie pentru poluare fonica.

| vlad_4846 a răspuns:

Vorbeste cu ei. daca lipsa de educatie e asa de mare si nu inteleg poti face o reclamatie mai ales daca muzica urla la ore de amiaza cand exista copii mici prin bloc si se odihnesc sau sunt ore de studiu.etc

| mickeye a răspuns:

Suni la poliție, iar dacă nici asta nu există, chemi un exterminator de ciori.

| Bogdan4688 a răspuns:

Pai ori te duci la ei si le spui sa dea mai incet ori bagi doape inurechi ori te duci la ei si dansezi.

| îîîîîî a răspuns:

E lipsa de educatie + prostie + probleme cu creieru'.
Nu prea ai ce sa faci...
Muta`te!

| îîîîîî a răspuns:

Pe cale amiabila nu faci NiMic! laughing)
politia daca vine le da o amenda si pleaca... dupa 5 minute dau iar drumu' la muzica.

| GabyZarny a răspuns:

Dopuri de urechi. sau te convertesti la manele.alta solutie nu vad. daca te'ai duce la el la usa, risti sa fi injurat.

| DeeaDee a răspuns:

Am avut aceeiasi problema si i-am zis adiministratorului/directorului blocului sa le zica sa dea mai incet ca daca nu eu chem politia (bine nu eu am zis ci mama si tata deoarece pe mine ma deranjau foarte tare la invatat) Ori roaga-i frumos sa dea mai incet muzica (daca nu trateaza-i cu acceiasi moneda)

| Raymiiiii a răspuns:

Sincer,cel mai bine, suna 112
-Buna ziua, as vrea sa raportez deranjarea ordinii publice in orasul x, strada y, numarul z- muzica data la maxima la ore tarzii=prin cod penal amenda mare+nu o sa se mai atinga vecinii de boxe numai daca sunt bogati(amenda de la 10 milioane pana la 30 milioane). Funda>?

| adynanedy a răspuns:

Da si tu drumul la rock si vezi atunci ce se intampla.laughing

| Stefan_9606 a răspuns:

I-a o pusca cu luneta happy