| Paun_Dorina_1958_49Ou a întrebat:

Cum se aduna doua puteri

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Sa stii ca TPU are o bara de cautare a intrebarilor in caz ca nu stiati, unele intrebari sunt puse de 10000 de ori si nu are sens sa le raspundem mereu.
http://www.tpu.ro/......eri-funda/

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Cum adica? Exista mai multe variante de ex. 2 la puterea 3 inmultit 2 la puterea 5 = 2 la puterea 3+5 = 2 la puterea 8...

| Lorena_Ianau_2000 a răspuns:

Ex la inmultire: 2 puterea a 2 x 2 la puterea a 3=2 la puterea a 5.
Ex la impartire:2 la puterea a 3 x 2 la puterea a 2= 2 la puterea a 1.

Si mai sunt o gramada, dar mai bine te duci la profa de mate si o pui sa iti explice ca la test sa nu te trezesti ca nu sti nimic si iei 2!

Sper ca te-am ajuta!
Funda?