| Sherlockdima a întrebat:

Cum se afla parametrul a dintr-o ecuatie de gradul ll?

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Parametrul a nu se afla, rezultatul ecuatiei este in functie de a, b si c. Daca a este necunoscut si nu ai alte date despre el nu ai cum sa-l descoperi.

| Sherlockdima explică (pentru Mihaela1964):

2x*2+ax+9 sa se afle parametru "a", poate asa intelegi mai bine

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Sherlockdima):

Atat? Sa se afle parametrul a, fara nici o relatie intre radacinile ecuatiei?

| Sherlockdima explică (pentru Mihaela1964):

Da.

| Xenya a răspuns:

Imi pare rau ca trebuie sa te anunt dar pe acest site nu se rezolva teme si te rog sa nu mai postezi intrebari despre acest subiect!
P.S Mai multa atentie la orele de mate si o sa te descurci singura pe viitor!

| Sherlockdima explică (pentru Xenya):

Daca nu stii nu te baga!

| Xenya a răspuns (pentru Sherlockdima):

Pe acest site sunt reguli care trebuiesc respectate!