| 1Q a întrebat:

Cum se calculează media cu tot cu teza adică dacă am 10, 7, 4,2 si 2. In teza cam cât ar veni? Explicati-mi cum ați calculat FUNDA

Răspuns Câştigător
| Lovwly a răspuns:

Aduni notele fara teza si le imparti la cate sunt apoi inmultesti cu 3, aduni cu teza si imparti la 4. Succes! big grin

| Roxxanaaaa a răspuns (pentru Lovwly):

E bine cum a zis el si iti va iesii 4, 81... deci 5
Si ca sa stii mai ai nevoie de o nota in oral pentru inchiderea mediei (ai nev de minim 5)

4 răspunsuri:
| alinutz33311 a răspuns:

Formula mediei aritmetice=A+B:2
Dupa aduni cu teza si imparti la 4.

| varcolitalitamare a răspuns:

Vei lua 8, 37!

| Gabriela_Herteg_1994 a răspuns:

Aduni toate notele asa 10+7+4+2+2=25+teza x 3:4 si iti afli media