| Crush247 a întrebat:

Cum se calculeaza media de admitere la academia de politie "Alexandru Ioan Cuza "?
Adica am citit pe site-ul lor ca fiecare raspuns are alocat o, 30 (Sunt 30 de intrebarie pentru fiecare materie ) si se mai ofera un punct din oficiu (Pentru Fiecare Disciplina )
Adica ar trebui sa inteleg ca de exemplu la romana as putea lua maxim 10 sau 3.00?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La fiecare materie poti lua maxim 10 (30x0,3+1) sau minim 1 (daca nu raspunzi corect la nici o intrebare).
Media de admitere se calculeaza adunand notele de la fiecare materie si impartind suma la numarul materiilor.

1 răspuns: