| CMGeorge98 a întrebat:

Salut,
Pentru admiterea la Academia de Politie Alexandru Iona Cuza care este conditia referitoare pentru media la purtare? Trebuie sa fi avut cel putin media 9 la purtate in fiecare an sau se calculeaza intr-un fel?

Dau un exemplu : clasa a IX-a : 10, clasa a X-a:10, clasa a XI-a: 8, clasa aXII-a: 9, 50, aceste note m-ar considera inapt pentru pentru a candida la orice specializare pe care o ofera Academia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de media generala la purtare a anilor de liceu, aceasta trebuie sa fie de cel putin 9. Cu mediile respective indeplinesti conditia, media generala fiind de 9, 37.

| Sonia822 a răspuns:

Sunt grupuri de FB unde poti intreba, si afli acolo si alte lucruri importanta. Grupurile incep cu |Admitere (institutia) 2019, sau 2018... si ii gasesti acolo pe cei care au cazut, dar si pe cei care au intrat. Vezi grile, vezi multe