| RoxanaElena007 a întrebat:

Cum se calculează media la final de semestru?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3qyuJYm

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se face media aritmetica pentru fiecare medie a materiilor din semestrul respectiv.
Bafta!

| Frank51 a răspuns:

E prea simplu.

Radical din sumă la pătrat, și îți dă o ecuație cu 2 necunoscute, și ca să-l scoți pe x trebuie să-l afli pe y, și scoți numitor comun din y pe x, și rezultatul e din regula de 3 simplă, până și Gigi știe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medica la final de semestru la o materie daca ai si teza e media notelor ( =suma impartita la cate note sunt) inmultit cu 3 plus teza, totul impartit la patru.

Daca nu ai teza doar imparti suma notelor la cate note sunt.

Iar daca te referi la media finala pe semestru, pentru aia trebuie sa ai toate mediile incheiate si calculezi suma mediilor la toate materiile si imparti la cate materii sunt.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Cu notele după ambele semestre.

| Ryuuuu a răspuns:

Calculezi suma notelor tale si le imparti la cate sunt