| Sader a întrebat:

Cum se fac clasele la liceu? Se ia in ordine alfabetica/mediei sau random?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nicio legatura cu media. Elevii sunt impartiti aleatoriu. Daca la unele licee, cel care face clasele (poate fi un profesor, directorul, etc) vrea sa le faca dupa medie, le face dupa medie, daca nu vrea, le poate face 'random'.

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Fiecare scoala decide in felul ei cum sa faca repartizarile pe clase.Altele au anumite criterii cum ar fi media altele le fac aleatoriu.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa medie.

| suităr a răspuns:

Mmm nu mă pricep cine știe ce, dar la liceul meu au luat alternativ câte un elev in ordine pentru fiecare clasă. De exemplu, dacă ai elevii 1, 2, 3, 4... in ordine și se formează 4 clase atunci 1 ar fi in prima clasă, 2 in a 2-a, 3 in a 3-a, 4 in a 4-a. După, 5 in prima, 6 in a 2-a etc.

| FaraNumePls a răspuns:

Random

| XYZ02 a răspuns:

Dupa medie, in general 28 de elevii formeaza o clasa.

| ABCD122 a răspuns:

In ordinea mediei.

| DaCumSaNu a răspuns:

O data ce intri la liceul respectiv o sa primesti o fisa cu clasele de mate-info, filologie (depinde la ce ai dat tu).
Te reparteaza la clasa respectiva in functie de mie. Fiecare spune la ce clasa vrea sa intre si luandu-i pe toti care au dat clasa respectiva incepe sa-i adauge in ordinea descrescatoare a mediilor. Daca de exemplu ai media 10 iar tu bifezi la ultima clasa, atunci acolo vei intra clar (avand in vedere ca e media 10 si ultima clasa), dar daca ai media 9.00, iar tu bifezi prima clasa, e posibil sa nu intri. Atunci te va repartiva la urmatoare clasa.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Medie, clar