| angemon500 a întrebat:

Cum se face repartitia la liceu? In functie de medie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că acum ai trecut în clasa a 9-a şi te referi la repartiţia pe clasewinking

În general, atunci când sunt mai multe clase la acelaşi profil & specializare, repartiţia pe clase se face în ordine descrescătoare a mediei de admitere.
Dar NU este obligatoriu...

Listele cu elevii din fiecare clasă se afişează ( cel mai târziu ) în perioada 1-14 septembrie la Avizierul liceului happy
Sau, cel puţin, aşa ar trebui...

Toate cele bune!

1 răspuns:
| Deni237 a răspuns:

Da, odata ce ai terminat ti se calculeaza media de admitere la liceu. Adica media claselor generale, plus media examenelor nationale inmultita cu 3, si toate astea se impart la 4. In functie de medie si cine opteaza pentru acel liceu, daca te incadrezi cu media atunci poti intra la acel liceu. Sper ca ai inteles si ca te-am ajutat! happy