| 123lalala a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva...de exemplu.o sa fiu in clasa a 9-a si stiu ca o sa fie doua clase. ei bine cum se face repartitia in ele? in functie de medie, sau ...cum?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca sunt doua clase cu exact acelasi profil, exista o lista cu, sa zicem, 60 de admisi, in ordinea mediilor.
Primul merge la clasa A, al doilea la B, al treilea la A si tot asa.

| LittleLuciane a răspuns:

Anul trecut la mine au fost 56 de locuri trebuia sa faca 2 clase si au impartit nr de elevi la doi (adica 28) si primi 28 cu cele mai mare medii au intrat in a si ceilalti 28 cu medii mai mici au intrat in b

| RobertBRC a răspuns:

Salut, cand am trecut eu pe a-9a acum 2 ani repartitia s-a facut cifre impare si pare am fost 60 elevi si asa ne-au repartajat cei cu cifre impare am merg in 9 C iar cu cifre pare 9 D, ambele fiind clase cu profil stiinte ale naturi (biologie chimie)

| 123lalala explică (pentru RobertBRC):

Cifre impare...adica a-l catelea ai fost in functie de medie? big grin

| RobertBRC a răspuns (pentru 123lalala):

Da