| Beebeeee a întrebat:

Cand se face repartitia la liceu in 2014? Am nevoie de un raspuns sigur. Multumesc, funda!

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

COMPLETAREA Fişelor de înscriere ( fişele cu opţiuni ) se face în perioada 4-8 iulie 2014 ( DUPĂ probele de la Evaluarea Naţională ) şi repartizarea computerizată se realizează în 15 iulie - vezi "Calendarul Admiterii" la linkul :
http://mate.info.ro/......4-2015.pdf

În 16 iulie se afişează rezultatele la repartizarea computerizată...

Vezi alte detalii şi în "Broşura Admiterii" de la linkul :
http://www.ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.

| Beebeeee explică (pentru bursuc001):

Pe 16? Nu pe 15?

| bursuc001 a răspuns (pentru Beebeeee):

Cred că am EXPLICAT destul de CLAR mai sus happy

"15 iulie 2014 = Repartizarea computerizată în învăţământul liceal de stat a absolvenţilor clasei a VIII-a care nu împlinesc 18 ani până la data începerii cursurilor anului şcolar 2014 - 2015

16 iulie 2014 = Afişarea în unităţile de învăţământ gimnazial a listelor cu absolvenţii repartizaţi proveniţi din şcolile respective şi a listei cu locurile neocupate în unităţile de învăţământul liceal de stat din judeţ/municipiul Bucureşti

16 iulie 2014 = Afişarea de către fiecare unitate de învăţământul liceal a listei candidaţilor repartizaţi în acea unitate

17 iulie -25 iulie 2014 = Depunerea dosarelor de înscriere la şcolile la care candidaţii au fost repartizaţi" - SURSA = "Calendarul Admiterii" la linkul anterior!

| Beebeeee explică (pentru bursuc001):

Aa da, scuze nu am fost atenta. Multumesc din suflet!

| bursuc001 a răspuns (pentru Beebeeee):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

| Anonima240 a răspuns:

Pe 16 iulie se afiseaza in ce liceu ai intrat.