| ElenaAryana a întrebat:

Cum se numeste un om jum. roman jum. rrom?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tigan!

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate Rom și nu folosi cuvântul cu ț dacă nu faci parte din comunitate că e jignitor și de prost gust

| Violleta2022 a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Dar este real si se foloseste in popor pe scara larga!

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, dar e de bun simț și de educație, acum faci cum vrei

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Gata, începem și noi ca în State, unde nu ai voie să zici "nigger" dacă ești alb? Serios?

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

C0ae te uiți pe yt? Ca în state rolling on the floor ce legătură are? Pur și simplu sunt cuvinte jignitoare, mori tu ca persoană albă să nu zici 2/3 cuvinte care unt jignitoare pentru o anumită comunitate care a fost sclavită?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Serios? Comunitate "sclavită"? Eu înțeleg că nebuniile astea vin de la Washington, unde se vorbește engleza, dar atât de mult ai stat pe-acolo că ai uitat limba română?
Trecând peste asta, nu poți controla limba. Dacă și cuvântul "rrom" capătă o conotație negativă? Ce facem? Îl interzicem și pe ăla? Normal!
Îmi place cum stângiștii caută mereu probleme, chiar și acolo unde nu sunt. Cuvântul "chick", de exemplu, nu avea deloc o conotație negativă până nu i-au dat-o feministele, care apoi l-au interzis sub pretextul ăsta.

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Omule chiar te frustrează că e de prost gust să spui acele cuvinte? Că tu poți să le zici, dar cum ți am ține de educație

| VoidEternal a răspuns:

Se numește om.

| ReddY25 a răspuns:

Ce sa fie?

Răspuns utilizator avertizat
| Paracetamol0lol a răspuns:

Român!

| Theodor94 a răspuns:

Gollum