| alex99_5666 a întrebat:

Cum se numeste cea mai bogate tara din lume

4 răspunsuri:
| AndyNazir a răspuns:

QATAR
( - emirat arab în sud-vestul Asiei, ocupând teritoriul Peninsulei Qatar, aflată pe coasta de nord a Peninsulei Arabe.)

| Alsodrfegnha a răspuns:

Qatar. Gasesti si pe Google asta. E o Natiune Araba cu un PIB pe cap de locuitor in jur de 91.000 de dolari, la o populatie de 1, 69 de milioane de locuitori. Cu placere big grin

| ayumu a răspuns (pentru Alsodrfegnha):

Qatar era in 2011...in februarie 2012 Forbs a realizat un studiu si a reiesit clasamentu pe care l-am postat anterior

| ayumu a răspuns:

Locul 1.Singapore
Locul 2.Luxemburg
Locul 3.Qatar