| dragosi a întrebat:

Cum se numeste insecta care e in copacul din fata casei si scoate sunetul asta enervant? E ca un ticait de ceas rapid. E enervant. Se opreste daca arunc cu ceva in pom si incepe iar.

9 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Greier?! cri-cri-cri toamna gri, nu credeam c-o sa mai vii...laughing asta-i? am 'nemerit-o'?

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ea canta pentru tine - nu impotriva ta! Si nici nu cere nimic in schimb.

| Ben. a răspuns:

Lacuste?

Shin
| Shin a răspuns:

Greierele? Ai dreptate. cateodata sunt enervati happy Si totusi, dimineata... e o adevarata placere sa auzi unul. (dar unu singur, ca e e mult strica tongue mai ales cand e vb de greieri tongue )
Shin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai pe loc, zi-mi adresa ta si vin cu doua butoaie de motorina(are cifra octanica mai mare) si il incendiem pe nenorocitul care iti strica somnul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa tai copacul cu o drujba! pasarica care venea la geamul meu scotea niste triluri infricosatoare-miorlait de pisica, tarait de telefon si oracait de broasca.am vrut sa o ufai de la geam, dar ma privea cam ciudat.eu tot la ideea mea raman, cauta o drijba si scapi de ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa, greiere trebuie sa fie. Cat zgomot poate un gandac sa faca, incredibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e insecta, e o pasare!

| frumusik007007 a răspuns:

Mai cam putine detalii dar din ce spui tu este greiere daca sigur e insecta daca nu e insecta si e pasare ar putea fi ciocanitoarewinking