| anonim_4396 a întrebat:

Cum se obține bilet de cfr cu legitimatia de sutdent de cfr!? Vreau sa aflu!

5 răspunsuri:
| ChiarEu2 a răspuns:

Te duci la casă, spui destinația și dai legitimația și buletinul. Atât.

| Speranta12 a răspuns:

Te duci la casieria CFR si spui ca esti student. Spui unde vrei sa mergi si ii dai buletinul si legitimatia de calatorie (care neaparat trebuie sa fie stampilata la secretariat pe anul acesta de studii 2019-2020).

In tren cand vine controlorul sa te verifice ii arati neaparat:
BILET + BULETIN + LEGITIMATIE

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la casa de bilete si prezinti actele respective.

| Bizon95 a răspuns:

De legitimatie de student nu am auzit
de carnet de sudent/elev, da

trebuie sa prezinti buletinul si carnetul de elev la casa si la controlori, cam asta e tot

| Adry05 a răspuns:

Nu trebuie să spui că ești student lol, își dă seama femeia aia când vede actele. îi duci legitimația neapărat vizată pe anul universitar curent + buletinu și atât. și în tren mai prezinți actele astea încă o dată pe lângă bilet