| lory2lory a întrebat:

Cum se poate educa cu tact un elev de genul asta?

Isi aduce perna si patura la ora ca se culce sau chiuie in timpul orei ca sa batjocoreasca profesoara careia ii vorbeste deja cu "TU" sau da batranii la o parte din autobuz ca sa urce el sau bea cate un gat de vin din sticla de doi litri in timpul orei de franceza, dandu-le si celorlalti colegi cate un gat.Profesorul de franceza nu poate sa faca nimic cu nota pentru ca pretinde ca el nu a facut aceast limba asta acum, ci germana. Directorii sunt inabordabili pentru ca mama pupilului in discutie a cotizat bine la buzunarele lor.Va rog sa comentati inteligent!
Directorul principal al scolii o scoate pe profa de franceza incapabila sa se descurce.

25 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl calci în picioare pe nenorocit.

| lory2lory explică (pentru anonim_4396):

Pai daca un profesor ii face asa ceva, este concediat si nu mai are dreptul sa predea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lory2lory):

Mulţumesc, nu ştiam...

| an0therkid a răspuns:

Nu pote fi schimbat.("pestele de la cap se-mpute", si al lui e deja putrezit- daca intelegi ce zic)
personal, daca ar trebui sa "domesticesc" o persoana ca el, l-as inchide in beci fara sa stie cine sunt, timp de o luna hranit doar cu apa si paine inconjurat de 3 caini dati naibii(dar asta ar insemna rapire si tot eu as avea de suferit)
banuiesc ca esti colega de clasa, nu?

| lory2lory explică (pentru an0therkid):

Hahaha!

| lory2lory explică (pentru an0therkid):

Da! Sunt colega cu acest specimen si nu sunt mandra.

| KuryKaname a răspuns:

Filmeaza totul si apoi du-te la protectia copilului si spune tot ce se intampa.ca mama lui il lasa sa faca de astea, si la politie ca directorul primeste mita...etc.si te-ai ocupat de ei, sau poti pur si simplu sa il scoti afara la ora ta si sa ii treci absent si a sa repete anul.

| Popescu_Bria_1997 a răspuns (pentru KuryKaname):

Daca ii pune apsene decat la o materie ramane corijent! Si protectia copilului? Protectia copilului din potriva, apara drepturile copilului! LOL! Poate daca mama lui are atatia bani de ce sa nu il trimita la un internat strict!

| lory2lory explică (pentru Popescu_Bria_1997):

SE poate minti cu acordul directorilor corupti.

| lory2lory explică (pentru KuryKaname):

Va incepe un scandal monstru pentru ca si profesorul a gresit dandu-i o castana elevului, castana pe care elevul a speculat-o foarte usor.A gasit intelegere rapid la directori.

| Popescu_Bria_1997 a răspuns (pentru lory2lory):

As dori sa av intreb cati cpiii sunt in clasa?

| lory2lory explică (pentru Popescu_Bria_1997):

Oare te gandesti si la fsaptul ca un biet profesor de conditie mizera, nu are spor in fata jivinieor care vor nascoci tot felul de "defecte" impotriva lui? Nici nu sre bani sa-si angajeze un avocat. Oare realizati o data saracia profesorilor fara pile?

| Popescu_Bria_1997 a răspuns (pentru lory2lory):

Pai si atunci cum are bani de pile? Logic? Filmatil in timpul orei si chemati-o pe mama lui de fata, asa poate va fi exmatriculat! Sau in sedinta aratati-le parintilor asa toti vor protesta! Un director nu poate da afara mai mult de 4 copii odata!

| Popescu_Bria_1997 a răspuns (pentru Popescu_Bria_1997):

Si sa o chemati pe mama elevului in fata directoruli! Aveti martori!

| lory2lory explică (pentru Popescu_Bria_1997):

Filmarea in timpul orei de catre profesor este interzisa! Asa au afirmat directorii scolii.

| lory2lory explică (pentru Popescu_Bria_1997):

Ce martori? Elevii care se coalizeaza impotriva profesorului pentru a-si apara colegul?

| lory2lory explică (pentru Popescu_Bria_1997):

30 si foarte multi baieti din clasa ii tin isonul individului, batandu-si la rand lor, joc de profesori(in special de cei de limbi straine). Acesti baieti sunt oricand gata sa depuna marturie falsa impotriva profesorului daca acesta se plange de ceva iar directorii, pentru ca si-au primit sacosa din partea mamei individului, intentioneaza sa sanctioneze aspru profesorul pentru ca a indraznit sa-i tranteasca foaia de la test peste urechi. Elevul este socotit "nevinovat" in cazul asta pentru ca profesorul a fost cel care a generat comportamentul lui obraznic.Asa se pune problema!

| Popescu_Bria_1997 a răspuns (pentru lory2lory):

Auzi, stii ce? M-am saturat sa tot spui tu ca "A ca nu ai voie sa faci asta pentru ca...". Daca nu iti comvine nimic, atunci de ce mai vorbesti cu noi daca nu incerci sa faci nimic din tot ce te sfatuim?

| lory2lory explică (pentru lory2lory):

Pentru ca are in clasa destui amici care sa-l acopere iar vocile celorlalti care ar fi bine intentionati nu sunt ascultate!

| KATARAandAANG a răspuns:

Sunt de-a dreptul șocată! Nu știu, poate copilul trebuie spînzurat...)))))))))

| kemo a răspuns:

Tu vorbesti serios? Chiar exista un astfel de elev?

| lory2lory explică (pentru kemo):

Da!

| Popescu_Bria_1997 a răspuns (pentru kemo):

Daca atat il duce pe el capul, DA!

| Popescu_Bria_1997 a răspuns:

Sunt foarte multe variante de raspuns lory, dar cea mai eficienta este luatul telefonului, scoaterea din sala de curs si blocate usile in timpul orelor si comfiscarea paturii si a pernei, a sticlei de vin si perchezitionarea in ghiozdan! Cam asta este tot ce rebuie facut! Fara telefon, adolescentii sunt 0! happywinking

| lory2lory explică (pentru Popescu_Bria_1997):

Intervin directorii care sustin ca profesorul e incompetent in educarea acestui elev si resping orice dovada evidenta impotriva lui, considerand cadrul didactic prost.