| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pronunta Benzin in germana? Benzin (cum se scrie) sau Bențin. Din cate stiam eu z-ul se pronunta ț. Multumesc. (Fundita)

Răspuns Câştigător
| Immjustalittlecupcake a răspuns:

Cuvântul se pronunţă benţin, poţi încerca şi tu pe google translate.

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Il scrii pe Google Translate :
Germana -> Romana
si dai click pe difuzor (jos in dreapta) "ascultati".
Si auzi cum se pronunta.
Simplu!

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut! Ca sa te pot ajuta poti vedea prin translator unele cuvinte decat trebuie sa scrii Google Translate! Dar atentie unele sunt cuvinte capcana care nu sunt adevarate! Si mie mi s-a intamplat ca am vrut sa traduc un text in franceza si am avut 3-4 greseli angry... Sper ca te-am putut ajuta!