| lipslikesugar19 a întrebat:

Cum si cand ma pot inscrie la o facultate din Londra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa fi admis in anglia trebuie sa :

1 sa ai media intre 8-8.50 si mai mare bineinteles
2 medie peste 8 la BAC
3 sa ai un examen de limba engleza, gen Ielts(asta costa 6 milioane eu l-am dat deja, este cel mai simplu si este cel mai acceptat peste tot in lume)cu nota cea mai mica 7.
4.sa intri aici sa te inscri si sa urmezi pasii de acolo! este singura solutie de aplicare intri aici alegi universitatile si te inscri altfel nu poti.In anglia aplicatiile se fac numai de pe acest site!
http://www.ucas.com

pentru a te documenta vizioneaza acest filmulet de la oxford university http://www.ox.ac.uk/......index.html

Asculta-ma pe mine nu ca ma dau mare dar eu am fost admins la Manchester Univeristy of Medicine! Totusi anglia este destul de scumpa de anul urmator de facultate adica cand o sa intram noi toate vor avea acelasi pret indiferent de nume, sau specialitate si anume 9000 de lire. Daca vrei mai multe detalii sa imi spui.Totusi gandeste-te si la noi in tara eu nu stiu daca sa plec sa dau banii astia plus cazare,mancare, un suculet, un pantalon etc.Habar nu am ce sa fac daca mai ai nevoie de ajutor spune-mi.
+da si tu o funda

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa ce termini liceul din Romania te duci in Londra si acolo la un notar iti legalizezi actele care vor demonstra ca ai liceul realizat in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru anul acesta trebuia sa o faci deja e prea tarziu acum. daca vrei informatii te rog baga Y! M gimmi_93@yahoo.com

| lipslikesugar19 explică (pentru anonim_4396):

Am uitat sa mentionez ca sunt in clasa a12-a.Am auzit ca in primavara m-as putea inscrie la facultate, si pot face inscrierea de pe un site.Dar am nevoie de mai multe informatii.

| lipslikesugar19 explică (pentru anonim_4396):

Am o prietena care e in anul 1 la facultate acolo(bine, ea locuieste in Londra de pe la 15 ani) si mi-a spus ca te ajuta statul iti da bani imprumut de facultate si bani de buzunar.Banii ii poti da inapoi toata viata ta, cand iti gasesti un loc de munca cand te pui pe picioarele tale sa zic asa. Daca as fi fost in locul tau m-as duce in Anglia fara sa ma uit inapoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lipslikesugar19):

Da stiu de acel program, statul iti plateste tot iar tu dupa ce depasesti un salatiu de 15000 de lire pe an iti ia 10% din ce depaseste, adica daca castigi 16000 de lire statul iti ia 10% din 1000 de lire...si daca nu o sa ajungi sa dapasesti acei 15mii de lire atunci nu o sa iti mai ceara, numai ca la ai mei le este frica cu chestia asta sti.cu criza si astea... spuneau ca daca o sa se ajunga si mai rau si dupa nu o sa mai dea astia bani nici pentru elevii lor ce fa? o solutie super mega ieftina ar fi aberdeen university cea mai veche universitate din scotia are 600 de ani vechime si e moca la fel ca celelalte universitati din scotia

| anonim_4396 a răspuns (pentru lipslikesugar19):

Deci sa fi admis in anglia trebuie sa :

1 sa ai media intre 8-8.50 si mai mare bineinteles
2 medie peste 8 la BAC
3 sa ai un examen de limba engleza, gen Ielts(asta costa 6 milioane eu l-am dat deja, este cel mai simplu si este cel mai acceptat peste tot in lume)cu nota cea mai mica 7.
4.sa intri aici sa te inscri si sa urmezi pasii de acolo! este singura solutie de aplicare intri aici alegi universitatile si te inscri altfel nu poti.In anglia aplicatiile se fac numai de pe acest site!
http://www.ucas.com

pentru a te documenta vizioneaza acest filmulet de la oxford university http://www.ox.ac.uk/......index.html

Asculta-ma pe mine nu ca ma dau mare dar eu am fost admins la Manchester Univeristy of Medicine! Totusi anglia este destul de scumpa de anul urmator de facultate adica cand o sa intram noi toate vor avea acelasi pret indiferent de nume, sau specialitate si anume 9000 de lire. Daca vrei mai multe detalii sa imi spui.Totusi gandeste-te si la noi in tara eu nu stiu daca sa plec sa dau banii astia plus cazare,mancare, un suculet, un pantalon etc.Habar nu am ce sa fac daca mai ai nevoie de ajutor spune-mi.
+da si tu o funda