| valentinsdq a întrebat:

Cum spui in engleza "imi vine sa." ca in "imi vine sa plang", "imi vine sa te imbratisez" etc?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

I feel like crying.

I feel like hugging you.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"I want to", "I feel like" pentru ceva ce simti ca vrei sa faci; "I'm about to" daca iti vine sa faci ceva (iti vine sa lesini de exemplu); "I need to" cand vrei sa faci o necesitate... mai multe astfel de expresii big grin

| Legion7X a răspuns:

Feel like este considerat un verb frazal, iar după verbe frazale ca multe altele întodeauna se pune ING.

• Feel like crying
• Feel like hugging you

| Xinnicut a răspuns:

Depinde la plans poti zice i'm going to cry asa e ca pe strada adica la o persoana apropiata asa ii zici dar poti spune i feel like crying, de asemenea i feel like hugging etc

| andreyy04 a răspuns:

Cauta si tu pe google translate sau poti sa descarci aplicatia de pe magazin play pe telefon pe mine chiar m-a ajutat mult, am luat aproape 5, 5 in teza la engleza