| Aihao19 a întrebat:

Cum sunt ca dificultate cursurile de la A.J.O.F.M?(agentia de somaj)
A facut cineva vreun curs acolo? Cam care e treaba cu ele?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La cursurile A.J.O.F.M. de 3 luni inveti bazele unei meserii.

Daca este o meserie pe car-l cunosti deja partial, atunci diploma de calificare te poate ajuta sa-ti gasesti munca calificata in domeniu sau asemanator.

De exemplu, la un curs de bucatar, daca esti casnica si stii deja sa gatesti acasa, atunci te poti perfectiona.
Daca nu stii sa gatesti, atunci inveti notiunile de baza necesare sa nu mori de foame, chiar daca mama si bunica nu te-a invatat acasa sa gatesti. tongue