| ionutalexandruion a întrebat:

Cum transformi o coala de hartie imprimata cu o poza intr - o coala de ciolofan .......stiu ca prin laminare dar nu stiu cum se numeste folia aceea subtire adeziva care se lipeste pe hartie ca sa o laminezi si sa o faci ca celofanul subtire. nu ma refer la foliile care se plastifica actele pentru ca acea folie este foarte groasa. stiu ca exista o folie ca un celofan adeziv care se aplica pe coala de harrtie si se baga in laminator astfel coala de hartie devina un celofan. dar nu stiu cum se numeste acea coala subtire adeziva. nu stiu daca m am exprimat corect dar sper ca ati inteles la ce ma refer. Va multumesc! ( ii rog pe cei care nu ma pot ajuta sa se abtina de la raspunsuri )

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ce vrei tu sa faci se numeste laminare, si se se numeste chiar folie de laminare "celofanul" acela special, dar iti trebuie si un aparat special ca sa poti lamina, nu se face doar cu mana. Foile de laminat se vand la cutie si sunt destul de scumpe, nu poti cumpara doar 1 sau 2. Cel mai indicat este sa mergi la un centru foto sau xerox mai mare, ca iti fac ei asta si rezolvi mult mai simplu.

| danyshatAT a răspuns:

Coala de transfer nu prea inteleg ce vrei sa faci

| ionutalexandruion explică (pentru danyshatAT):

Vreau sa trag la imprimanta o coala de hartie. vreau sa ia forma de folie dar nu stiu cum se procedeaza? prin laminare sau prin aplicare de folie autoadeziva?