| daana a întrebat:

Cum va descurcati cu invatatul pentru bac? Eu invat 4-5 ore pe zi, chiar mai mult, dar tot nu fac fata. E prea multa materie. La geografie nu am reusit sa invat harta, nici comparatiile intre diferite forme de relief. La istorie nu am invatat decat jumatate din materie, la romana nu am invatat nici jumatate din comentarii. Mi-e frica sa nu pice exact ce nu am invatat. Mai avem 3 zile, in fiecare zi am invatat. Maine invat la istorie, pana acum am invatat zecile de comentarii la romana. La geografie nu am timp, am intrat in panica. Cred ca o sa iau note foarte mici. Tot anul am invatat, dar am uitat tot(in special la istorie). Acum am luat tot de la capat. E extrem de greu.

9 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Mai eu iti urez bafta sigur te descurci. cu ce ai invatat in aceasta prioada cu ce mai stii din timpul anului. oricum nu vreau sa fiu rautacioasa dar nu mai ingrasi porcul acum. hai fi optimista

| nosferatu15 a răspuns:

Hey, cat ai luat la BAC? Anul asta il voi da si eu si cam sunt in aceeasi situatielaughing

| loredana2012 a răspuns:

Mie la mate imi tremura chilotii...Lasa,trecem noi cu bine peste.Bafta la bac! Si la romana, neaparat sa faci recapitulare la romane si nuvele!

| loredana2012 a răspuns:

Lasa, anonimule, macar nu o sa lucreze la Rebu...Desteptul-e

| myrazvy a răspuns:

Intotdeauna am spus ca nu e bine sa tocesti.citeste odata dar citeste in asa fel incat sa intelegi in timp ce citesti te intrebi de ce e asa si nu e invers si asa o sa inveti. eu cand am dat bac-ul inj primul rand nu m-am stresat ca e mai rau, in timpuil anului nu am tocit am incercat sa inteleg sh sa stii ca am luat note bune.succes

| bb_5971 a răspuns:

Eu merg dupa urmatoarea premizalaughing daca am reusit sa fac fata 4 ani la liceu o sa reusesc si la bacbig grin
bafta>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ajungi ministra, sincer. Tocilar-o happy
Sau o sa lucrezi la Nasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I'm not a nerd. Maybe other's bye.
Destepta esti tu ClauDia. La rebu se castiga relativ bine, dar daca nu citesti prin ziare asta e. Documenteaza-te. si ai sa vezi...

| unnimeni a răspuns:

Sti cum e, degeaba incerci sa ingrasi porcul pe craciun, daca nu i-ai dat tot anul sa manance...