| AuRevoirSimone a întrebat:

Cum vedeti voi, Romania peste 10 ani?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

La fel de frumoasa si prospera ca si acum. Numai ca va avea inflatie mai mare, praf mai mult, gropi mai adanci si cocalari mai rafinati!

32 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In 10 ani cred ca totusi vrand sau nu ne vom conforma si noi standardelor europene in mare masura.

| TeoPT a răspuns:

Nu cred ca se va schimba absolut nimic in bine.habar nu am cum merg mintile unora.in fine.nu comentez.

| Razvan a răspuns:

In paraginahappy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cum o sa o vad? Din afara ei cu siguranta! laughing

assiris
| assiris a răspuns:

România va ajunge rău. Ca și acest site unde nici aici nu poți discuta ceva în liniște din cauza sufocantelor și stresantelor reclame.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sper s-o vad peste 10 anihee hee

| cornculapte a răspuns:

Din punct de vedere economic, prost.
Din punct de vedere al mentalitatii, si mai prost.
Cand vad generatiile care vin, imi pare sincer rau pentru Romania.

| カルメン a răspuns:

In paraginarolling on the floor)rolling on the floor)

| andreeamitoi a răspuns:

Cu siguranta o vad mult mai bine...adica, mai curata, mai organizata, mai vizitata. Noi cu toti asteptam ca intr-o zi sa fim si noi mai buni si sa ne simtim mai mandri de tara noastra. Eu asa cred ca o sa fie tara noastra...happy

Tu ce crezi? Ca mine?

| dudu_4306 a răspuns:

Nu o vad deloc, o sa fiu prin tari straine pe atunci.laughing

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Nu sunt optimista si nici nu am de ce dupa cum vezi ca merge treaba in prezent in Romania.

Coruptie, oameni incapabili la conducere, hotie, tiganie si mizerie, astea sunt doar cateva lucruri care s-au "dezvoltat" in "pretiosii 20 de ani" de dupa comunism (care in fine, ne-ar fi oprit oricum din progres).

In plus, mi-e greu sa cred ca va aparea un om care sa schimbe cu adevarat ceva in tara asta. Toti isi vad interesul si nu le pasa decat de buzunarul lor, sa fie plin.

Deci, nu am sperante, nu are rost sa fim optimisti, ci doar realisti cu situatia critica din tara noastra.

| coosmin24 a răspuns:

Important este sa mai traim 10 ani ca sa o vedem cum o sa fie.Eu cred ca o sa fie tot la fel cum este in zilele aste dar un pic mai rau.

| stelianr a răspuns:

Pt Dudu, SoftCristi si ceilalti care vor sa plece: Oriunde, oricand, te vor duce pasii, niciodata sa nu-ti uiti RADACINILE! Si pentru toti pesimistii: va recomand accesati "Romania Altfel" si "Noii Pasoptisti" Eu cred totusi ca "tinerete=optimism" Succes!

| stefangeles a răspuns:

Eu unu imi imaginez doar atat Normandia dupa al 2-lea razboi mondial laughing

sau peisajul dupa explozia de la Cernobal big grin

| andreea4ever a răspuns:

Buna intrebare.
Eu peste 10 ani, voi avea 24 de ani.Atunci imi incep si eu viata, mi se deschid noi usi, si noi oportuncitati. Sper ca va fi mai bine, pesntru a reuzi si eu in viata.

Cum e acum:
Hotii umbla din magazin in magazin, banca-n banca.
Cocalarii smecheri sunt peste tot.
Pitipoancele sunt si ele in numar mare, iar acest numar creste tot mai mult.
Saracii sunt foarte multi iar oamenii care nu muncesc sunt foarte multi.
Parlamentarii fura si se gandesc doar la ei.big grin

Cum sper ca va fi:
Hotiile sa se mai imputinene datorita muncii si oamenilor constiinciosi.
Cocalarii sa se transforme in oameni stilati, manierati.(niciodata)
Pitipoancele sa se apuce si ele de munca(bineinteles nu pe autostradabig grin)
Saracii sa se imi imbogateasca, oamenii sa munceasca.
Parlamentarii sa fie atenti si la ce vrem noi.

Sincer varianta asta nu o prea vad.

Dar a treia, hm...
La fel ca acum poate.Cu mai multi cocalari, cu mai multe pitipoance, cu mai unlti hoti, smacherii si mai mult politicieni coruptibig grinbig grinbig grin.

Totusi sper ca va fi mai bine pentru binele meau, dar si pentru ceilalti "copii"(sa zicem dar mai mult adolescenti)la fel ca minehappy

Totusi pana atunci
"Sa traim bine"big grin

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Eu personal cred ca Romania va ajunge rau de tot daca nimeni nu face ceva util in ia

| perla a răspuns:

Cum era si acum 10

| RoxiutzaRux a răspuns:

Una mai moderna... fara atatia politicienibig grin!

| Fiction a răspuns:

Nu stiu.Nu hotaram noi, ci cei 'mari'

| stefannn a răspuns:

La fel de "varaza"Doar este Romania...

| BiaJ a răspuns:

Poi cum... o groapa. cum e si acumlaughing mereu uitata si pe ultimul loclaughing

| banzicarul a răspuns:

Tot in forma de peste cum e si acum dar dupa cate am vazut pe aici pe site ( atat despre copii de 11, 12 ani ceea ce fac cat si despre mentalitatea lor ) o vad o groapa mare unde se vor aduna gunoaiele din toata europa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.aschiutta.com Un frumos blog intrati si voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu stelianr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesanta intrebare.
Raspunsul depinde de noi toti si nu de politicieni "OMUL SFINTESTE LOCUL".
Toata lumea asteapta sa vina cineva sa faca ceva. Noi toti trebuie sa facem ceva daca vrem democratie. Daca vine cineva si hotaraste ce sa se faca stim ce va fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leva

| chivas21 a răspuns:

La fel!

| :X:X a răspuns:

Da nu stiu daca o mai vad

| IRI_5028 a răspuns:

Eu n-o mai vad peste 10 ani laughing.