| d3javw a întrebat:

Cum vedeti Romania peste 15 anihappy?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O tara misto cu traditii in disparitie si ursi care fug dupa tigani, nu e idee rea sa-i aducem in zonele periculoase in loc sa manance animale inocente.

| TheAce a răspuns:

Peste 15 ani vad o Romanie condusa de generatia voastra, o Romanie formata din oameni care vor realiza ca atata timp cat punem vina pe altii ne lasam condusi si ca solutia e sa nu mai cautam vina in alta parte si sa renegam soarta si destinul, luptand pentru ceea ce credem. Nu cred in scenarii apocaliptice desi situatia UE s-ar putea complica destul de rau in urmatorii ani. Voi nu va trebui insa decat sa invatati din greselile trecutului si sa realizati chintesenta: cei care stau si se plang sunt cei care se lasa condusi. Voi va trebui sa va ridicati si sa luati atitudine. Nu prin vorbe, ci prin fapte. Si atunci, previziunea mea are toate sansele sa se implineasca.

| tequillaXd a răspuns:

O tara plina de nasoala.Cu oameni nasoli. Dictatura si sclavia vor fi la putere. O tara cu un numar mic de locuitori. Per total o tara cam de rahat. Si nu cred ca va fi vina acelora. vina va fi a oamenilor din trecut care nu au stiut sa creeze un viitor mai placut.

| KikroPSY a răspuns:

La fel...

| d3javw explică:

Am fost si in alte tari din europa cel m-ai mult m-a impresionat germania.au o mentalitate de 100 de ori mai diferita fata de cea de la noi acolo e ca pe o alta planeta fiind o tara mult mai dezvoltata

| NeguraCarpatilor a răspuns (pentru d3javw):

Concluzie:invatam germana si ne caram din Romania, tara tuturor posibilitatilor.

| AndyLavy a răspuns (pentru d3javw):

Invata sa scrii in romaneste si apoi gandeste-te la alte tari...

| d3javw explică (pentru AndyLavy):

Nu ma uit la tastatura cand scriu ma concentrez mai mult pe subiect si pe ce scriu si tu daca scrii corect stand 2 ore cu dictionarul in brate sau comentatnd gramatica celor ce scriu pe situl asta crezi ca esti mai inteligent?

| AndyLavy a răspuns (pentru d3javw):

Nu e vba de uitat la tastatura."mai mult' asa se scrie? Si nu, nu stau 2 ore cu dictionarul in brate, astea sunt lucruri de baza. Si nu, nu ma cred mai inteligenta, doar ma "amuz" pe seama unora.

| altrix a răspuns:

Eu nu vad Romania peste 15 ani. pentru mine o sa fie doar Europa si cele 3 mari puteri ale ei : Germania, Franta, Rusia. Romania e prea mica pentru a supravietuihappy

| NeguraCarpatilor a răspuns:

Simplu.Peste 15 ani vad o Romanie suprapopulata de idioti, nu ca acum nu ar fi, o Romanie unde alti politicieni "cinstiti" care ne doresc binele ne vor fura in continuare banii, o Romanie unde 24/7 se vor difuza la TV alte celebritati neintelese a caror vieti sunt, bineinteles, mult mai "grele" decat ale noastre dupa cum ne prezinta Acces direct sau alte programe.