| Eternitas a întrebat:

Cum vi se pare matematica? Vă descurcaţi ?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Romania e grea dar daca faci matematica in strainatate e mult mai usor.

| VladimirPutin a răspuns:

Depinde la ce?
de 10 nu știu la nimic

| Florennce a răspuns:

Oribila. Ma descurc asa, in mare.
Matematica e singura materie la care sunt mediocra; nu-mi place.

P.S. Tie-ti place?

| Rockart a răspuns:

Oribilă. Niciodată nu le-am avut pe partea realistă. Nu-i de mine şi cu toate astea sunt la Ştiinţe ale naturii, ceea ce e o tâmpenie pentru că trebuie să dau bac la mate şi fizică, iar eu sunt pe lângă gard, pe lângă drum. Dar asta e! Mă descurc cum pot.

| FadetoBlack a răspuns:

Pai nu e dificila dupa parerea mea... sa zicem ca ma descurrc dar nu la tot...

| Hikari a răspuns:

Buna. Mie una aceasta materie mi se pare destul de ciudata dar si interesanta. Totusi mi se pare destul de grea. Ma descurc cat ma mai descurc dar la geometrie sunt varza laughing.

| Anapoda a răspuns:

Mancare de peste!

| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare utila in foarte multe situatii si aspecte, insa doar calculele, operatiile si aplicarile ei practice si de baza din viata de zi cu zi, nu in forma ei mai avansata. Inteleg pana la un punct, apoi ma depaseste, insa sunt la profil uman si nu prea ma intereseaza, decat in mare parte si doar ceea ce mi se pare necesar de stiut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.E usor.

| zuzualina a răspuns:

Eu ma descurc

in ce cls esti?

| delia1999 a răspuns:

Pana acum, matematica este frumoasa, si ma descurc dar sunt in clasa a 6a big grin

| VisColorat a răspuns:

Matematica este totul și este o artă ce ne înconjoară. Dacă gândim mai mult, matematică nu este grea.
Poveste ce demonstrează sensul învățături: pe lângă o cămilă uriașa ce mergea încet, purtând pe cocoașa o lădița, alergă o furnică mică trăgând un grăunte de zece ori mai mare decât dansa. Cămila nu se sătura privind furnica muncitoare și în cele din urmă zise:
-Cu cât privesc mai mult, cu atât mai mult de admir și mă întreb cum de poți căra greutăți atât de mari? Pe mine mă doare spatele cărând o lădița atât de mică!
Furnică, fără a se opri din munca sa, îi zise:
-Așa e întotdeauna! Tot ce duci pentru alți ți se pare prea mult, prea greu. Tot ce faci însă pentru ține, faci cu drag, cu plăcere și ți se pare ușor, oricât de grea ar fi munca.
Întrebare: Tu pentru cine înveți?

| thisisbeautiful a răspuns:

Matematica mi se pare foarte usoara pentru clasa a-IV-a love struck Ma descurc foarte bine dar nu vreau sa ma laud shame on you

| FataLuTata a răspuns:

Putin complicata!
Pai...la algebra MA DESCURC!
la geometrie NU MA DESCURC laughinglaughinglaughing

| FataLuTata a răspuns:

Putin complicata!
Pai...la algebra MA DESCURC!
la geometrie NU MA DESCURC
Tu cum te descruci?

| ina_9944 a răspuns:

Imi place si ma descurc destul de bine.