| RegeleCornet a întrebat:

Aceasta este o intrebare pentru studentii de la Politehnica/ATM. Cat de pregatiti erati in liceu, cum va descurcati la matematica/fizica? Cand ati inceput sa va pregatiti pentru admitere?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eram destul de pragatit in liceu la mate, plus ca am facut pregatire toata clasa a 12a.
pentru admitere nu e nevoie sa inveti suplimentar fata de bac, doar sa faci rost de niste teste din anii trecuti sau de o culegere de grile pentru examen la facultatea respectiva si mai lucrezi din ele

| pulx a răspuns:

Poti face meditatii, sau sa inveti singur. Asta mai greu... Adica asa a fost pentru mine. Daca nu vrei la poli la o facultate grea, invata doar pentru BAC.

| Allexander07 a răspuns:

Pentru admitere te pregatesti in acelasi timp ca pentru bac, se dau cam aceleasi chestii doar cu un nivel mai ridicat de dificultate.Cand am dat eu, facultatea organiza meditatii gratuite, intereseaza-te si participa la acele meditatii, te ajuta mult.