| SOriilica a întrebat:

Cum vor fi la liceu anul acesta mediile de admitere la liceu mai mici sau mai mari? Dar la anul?
Dar examenele vor fi mai grele anul acesta sau anul viitor?
Dau funda la cine raspunde la toate intrebarile :_

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Anul acesta probabil ca mediile vor fi mai mici ca anul trecut pentru ca vor conta mai mult notele de la examen. Nu poti compara media de anul acesta cu cea din viitor. Sunt doua necunoscute. Mediile de anul viitor vor depinde mult de modalitatea de calcul a mediei. Si nu stim ce trasformari va face ministerul. Daca mediile de anul asta vor fi foarte mici e posibil sa se revina la modelaitatea de calcul trecuta, iar mediile sa fie mai mari. Presupuneri, presupuneri...

| Biiskrem a răspuns:

Nu ai cum să compari mediile și examenele de anul ăsta cu cele de anul următor, pentru că e vorba de viitor. Nu ai de unde să știi ce le vine, pot da subiecte grele, pot da subiecte ușoare.

| sickoffallthings a răspuns:

Probabil mediile o sa fie mai mici ca anul trecut au fost cam mari, ceea ce inseamna ca exemenele o sa fie mai grele decat cele de anul trecut. Sfatul meu e sa inveti si atunci nu iti mai faci nici o grija in toata povestea asta.