| queen8520 a întrebat:

Cum vor toti profesorii sa fie elevii? Adica cum trebuie sa fii ca sa fii placut in fata unui cadru didactic? Gen sa ai bun simt, la chestii din astea ma referhappy.

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Nu ar trebui sa incerci sa fii pe placul profesorilor, nu de asta mergi la scoala. Fii politicoasa cu toata lumea, ajuta-i mereu pe cei care au nevoie de ceva (daca nu poti sa ii ajuti cu bunuri materiale, macar cu o vorba buna) chiar daca nu ti-au cerut ajutorul. Nu barfi pe nimeni, iarta-i pe cei care iti gresesc fie ca vor, fie ca nu dar ai grija sa nu ajungi proasta lor. Nu ura pe nimeni, nu invidia pe nimeni, nu te lauda si nu te masura cu altii. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| miha_6184 a răspuns:

In primult rand bunul simt e foarte necesar. In al doilea rand ca sa fiplacut de un cadru didactic, trebuie mai intai sa se faca el placut de catre elevi. Trebuie sa arat ca iti place cum vorbeste, sau personalitatea lui sau materia si s te arati interesat de ceea ce vorbeste. daca tu doar ii urmaresti buzele si nu te intereseaza ce zice atunci nu ai cum sa te faci placut.

| Lavyny26 a răspuns:

Să nu comentezi în fața lui,să nu vorbești de față cu el despre un alt profesor(de rău), să nu faci gălăgie, să râzi doar la glumele care merită, sa înveți binișor, să ai bunele maniere.