| 9George2 a întrebat:

Curiozitate: Daca un absolvent de liceu nu este multumit de nota obtinuta la examenul de Bacalaureat (nota care asigura promovarea examenului), exista posibilitatea ca sistemul, in forma sa actuala, sa permita acestui tanar sa fie reevaluat?

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In 8 iulie se anunta rezultatele pana la ora 12 si in intervalul orar 12-16 poti sa depui contestatie.

| FloryDo a răspuns:

Da.
Problema e ca este un interval de timp. Adica nu poti veni dupa o saptamana sa spui ca vrei o recorectare.
De obicei se face asta in zilele imediat urmatoare examenului(intreaba si tu pe la secretariat sau un prof cu care te intelegi mai bine).
Iar daca iti corecteaza lucrarea, trebuie ca punctele,, neobservate" prima data sa depaseasca 50 de sutimi. Altfel, daca sa spunem ca au omis (cei ce au corectat) 20 de sutimi, nu iti sunt trecute.

Sper ca te-am ajutat.
happy