| RAY a întrebat:

Curs de invatarea gramaticii limbii romane exista? ma refer pentru o scriere corect gramaticala? as vrea lectii video sau o carte gratis

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Cauta pe scribd.com.S-ar putea sa gasesti. Daca nu, cumperi carti.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi sa cauti un manual de clasa a 7-a sau de clasa a 8-a. Eu gramatica atunci am invatat-o cel mai bine, cand am invatat toate partile de vorbire si partile de propozitie in mod logic.

| ygr3ku a răspuns (pentru OoBunnyoO):

@RAY25TM, asa cum a zis si Bunny, o carte din scoala generala e cea mai indicata, dar nu stiu cat de "reusite" sun cartile in ziua de azi, asa ca iti recomand o carte din scoala generala a anilor 2000 maxim. Am terminat generala in '98, se facea scoala pe vremea aceea, nu gluma, vorbesc din experienta.

| Anonimuserr a răspuns:

Ia un manual de clasa a 3, 4 pentru a învăța gramatica.