| Daisy11111 a întrebat:

Cuvinte care sa inceapa cu oa si cuvinte care sa se termine cu ua?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asemenea cuvinte in limba romana.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1. https://dexonline.ro/definitie/oa*
2. https://dexonline.ro/definitie/*ua
P.S. Parca altfel era prima redactare a intrebarii, respectiv cuvinte care incep cu oa si se termina cu ua, de aici primul meu raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oase, oameni, oaza, oaie
lua, oua, ziua, evalua

| Anonima6789777 a răspuns:

Oacheș oacheșă oacăr oacără oaia oaie oaio oală oameni oamenii oamenilor oana oancea oanțu
oanță oar oarba oarbă oarda oardă oarecare oarecarei oarece
oareceva oarecică oarecine
oarecui oarecum oarecăreia oarecărora oarecăruia oareunde oareșicare oareșice oareșicine oareșicui oareșicum oarja oarze oarzele oarzelor oarzina oarzăn oarzănă oară oarța oase oasele oaselor oaspe oaspete oaspetei oaspetele oaspetelor oaspeți oaspeții oaspeților oaspăt
oaspăta oaspătul oaspătului oaspătă oaste oastea oastei oaste oază oaș

Lua, oua, ziua, doua, piua, roua, zaua, ocaua, relua, tatua, atenua, macaua, evacua, nuiaua, cafeaua, zoreaua, efectua, beleaua, bezeaua, accentua, damblaua, automacaraua, musamaua, steaua.