| Irinairiwj a întrebat:

Da, am înțeles de la știri că se vor introduce punctele la purtare pentru admiterea la liceu. Dacă am o medie de 9 la purtare, există posibilitatea să nu poți aplica la unele licee si la ce licee?

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Hei, stai liniștit, dacă ești a opta acum, dai admiterea pe legea veche. Deocamdată e o propunere, e în dezbatere publică, dacă nu greșesc, iar orice hotărâre se va lua, se va aplica din anul școlar următor.

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Esti in clasa a 7-a, legi de astea aparute pe 'kanal d' vor mai fi prezentate publicului larg, nu te pacienta
o rup in fericire astia cu nota 9 la purtare, este o nota buna!
trebuie facut cu ceva cu "delincventii" din scoli, nu cu cei cu nota 9 la purtare pe un semestru happy

| Irinairiwj explică (pentru Simpatic):

Ce bine, m-am panicat

| Simpatic a răspuns (pentru Irinairiwj):

Insa atentie ca nota la purtare sa iti fie mereu maxima, si pentru prezent dar mai ales pentru viitor, ca nu se stie ce le mai trece prin cap domnilor care creeaza si modifica legi, caci ei au mintea odihnita happy

| Irinairiwj explică (pentru Simpatic):

O am 9, in restul anilor numai 10

| Simpatic a răspuns (pentru Irinairiwj):

Foarte bine
succes

| Irinairiwj explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc!

| Simpatic a răspuns (pentru Irinairiwj):

Nu ai pentru ce!

| LisaJulie a răspuns:

Nu cred ca se va introduce asta! Dau tot felul de legi și reguli fără sens! Asta nu se va aproba