| Vizitiu09 a întrebat:

Daca a participat cineva la Work and travel poate sa imi spuna si mie prin care program pot sa ma inscriu si eu sa particip in vacanta de vara daca sunt anul I? Sunt din Timisoara.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt din Timisoara am fost anul trecut in america...cu student travel sunt foarte ok!

| Vizitiu09 explică (pentru anonim_4396):

Si cum se procedeaza? imi spui te rog pasii daca trebuie ceva medie sau ceva platit.Mai multe detalii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vizitiu09):

Pai de platit clar trebuie sa platesti...970$ la agentie, aproape 1000$ biletul, 160$ taxa pentru ambasada restul sunt sume mici, te duci la agentie si le spui ca vrei sa te inscrii in program apoi ei iti vor spune pas cu pas ce trebuie sa faci, media conteaza si ea dar nu foarte mult...de preferabil sa nu ai restante

| Vizitiu09 explică (pentru anonim_4396):

Si e posibil sa platesc sumele astea si sa nu imi gaseasca de lucru sa raman cu banii dati? dar ce spui imi scot banii dupa aceea? eu credeam ca astea sunt gratuite sau mai eftine nu asa scumpe

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vizitiu09):

Da te duci cu contract de munca semnat din tara...altfel nu ajungi la ambasada...banii ii scoti daca lucrii daca vrei si profit iti trebuie al 2-lea job

| Vizitiu09 explică (pentru anonim_4396):

Imi poti da detalii la ce te-ai angajat si chiria cat a fost si salarul cat ai primit si perioada? Te rog

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vizitiu09):

Te-ai inscris in program?

| Vizitiu09 explică (pentru anonim_4396):

NU m-am inscris ca nu am taxa aia care o cer ei si nici de unde sa ma imprumut. Iar a zis ca totul costa 2. 500 de dolari si o sa castig cam 1 200 a zis fata de la agentie fata cazare si cazare undeva la 300 iar daca calculez risc sa nu platesc toata datoria si al 2 lea job nu sunt sigur daca voi avea de unde sa il caut sau sa gasesc pe acolo. Tare as vrea sa plec dar nu stiu cum sa fac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vizitiu09):

Anul asta e cam tarziu...nu cred ca mai poti!
de facut faci peste 1200laughing)...eu faceam 1400 pe luna

| Vizitiu09 explică (pentru anonim_4396):

Nu e tarziu mai e o sapt. problema e ca nu am 200$ si mie teama ca nu scot. tu cate luni ai lucrat? Si cu tot cu cazare? unde ca ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vizitiu09):

Lasa un mesaj pe privat cu numele tau si o sa iti dau add pe facebook(asta e contul unui prieten eu nu am cont pe site-u asta)

| Vizitiu09 explică (pentru anonim_4396):

Sinko Raul am dat mesaj si pe privat.

12 răspunsuri:
| dyna_1486 a răspuns:

Pai programul e work and travel.Vezi ca sunt sedii de-ale lor in complex.Mergi si intereseaza-te ca oricum cred ca deja au inceput inscrierile si cu cat te inscrii mai repede, cu atat iti gasesti ce job si ce locatie vrei.