| arysa a întrebat:

Daca am diplome la olimpiadele nationale de latina(mentiune, premiu special, premiul 2 la un concurs national) pot intra la Litere specializare romana spaniola fara sa mai intru in concursul de dosare?(nu raspundeti decat daca stiti sigur va rog)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti intra fara concurs de dosare, cel putin la Cuza in Iasi; la restul nu vorbesc pentru ca nu stiu; eu la Cuza am intrat si pe baza de concurs chiar daca am avut diplome la olimpiada.

| blaksoul12 a răspuns:

Da. Dupa noua lege