| JoinTu a întrebat:

Daca am doar o singura nota la fizica pe semestrul 1 mi se poate incheia media sau voi ramane corigent sau nu o sa mi se incheie media sad? Sunt clasa a 7-a...

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de profesor, dacă e mai de treabă, poate dubla nota şi gata s-a rezolvat!

18 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă profu' e naşpa şi nu dă notă de la el, situaţia nu ţi se va încheia, iar în primele 2-3 săptămâni din semestrul al doilea te va asculta sau îţi va da test pentru o a doua notă ca să îţi poată încheia media. Dar dacă mai ai ore (şi nu pleci de la ele) te ascultă sau îţi dă test, eventual te pune să faci un referat, un proiect etc.

| aleCsandrra a răspuns:

Daca ai o singura nota nu poate incheia media, trebuie minim 2 note. Sfatul meu este sa iti inveti ca sigur te asculta!

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Iti mai pune o nota si gatahappy asa ca invata ca s'ar putea sa te asculte, sau nu'ti uita caietu ca s'ar putea sa-ti puna nota pe caiet. bafta!

| InVisible99 a răspuns:

Daca nu te asculta pana in ultima saptamana mergi si vorbeste cu el sa te asculte, sa duci un proiect numai sa-ti puna a2a nota.

| JoinTu explică:

Am doar un 8 la fizica, faza este ca maine numai facem ore si tot maine avem si fizica. ca saptamana viitoare venim pana marti si n-am cum sa mai fac rost de o nota! Tin minte cand eram in clasa a 5-a ca am avut doar un 10 la o materie si profesoara mi-a incheiat media.

| FCBayernMunchen a răspuns (pentru JoinTu):

Si eu am maine fizica da de unde esti ca nu se stie da ca facem sau nu scoala esti din bucur. si esti la o scoala primara?

| JoinTu explică (pentru FCBayernMunchen):

Sunt din Calafat nu din Bucurestiwinking

| FCBayernMunchen a răspuns (pentru JoinTu):

Aaa atunci poate nu faciwinking si vad ca esti un fan predator tea-i uitat la filme?
daca da si vrei si un joc instaleaza-ti jocu alien vs predator 2010 (iti trebuie un pc performant) si daca stii si seria alien cauta jocu alien colonial marineswinking

| JoinTu explică (pentru FCBayernMunchen):

Stiam de jocul Alien vs Predator de mult laughing e chiar misto happy am sa mi-l iau si eu ca am PC 4 gb rami, 800gb hard disk, nu ma apuc sa le insir acum laughing

| JoinTu explică:

Noi avem fizica doar miercurea si joia iar maine nu ne mai ducem la scoala si saptamana viitoare s-ar putea sa venim pana marti... iar eu cum sa-mi fac rost de a 2-a nota? straight face am doar un 8. Am auzit ca media de pe semestrul 1 se mai poate incheia in prima saptamana de scoala din semestrul al 2-lea.

| MihaiEddy93 a răspuns:

Nu ti se va incheia media si se considera ca esti corijent sau iti da a2a nota din burta, fie un2 fie o nota pe activitatea la ora

| BiancaaaO a răspuns:

Nu are cum sa-ti incheie media cu o singura nota.

| vladutz333 a răspuns:

Pai ori iti da un test numai tie ori te asculta (daca mai ai vreo ora pana la vacanta ) sau iti incheie situatia in semesstrul viitor. Eu te sfatuiesc sa inveti si sa ii spui ca vrei ascultat sau sa o intrebi ce poti face pentru inca o nota. Bafta!

| andreiTFM a răspuns:

Stiu eu raspunsul! n-ai cum sa ramai corigent la fizica cu o noata! dar invata mai mult deoarece e clar ca ai de ex. o ora pe saptamana! asta inseamna ca trebuie' sa ai orele dintr-o saptamna + 1 (note) FUNDA?

| kidabah a răspuns:

Trebuie minim doua note.happy

| Griffon07 a răspuns:

Iti trebuie cel putin 2 note ca sa iti incheie media. de ramas corginent..nu stiu... nu cred..cred ca ramai cu situatia neinchiata la obiectul respectiv pe semestrul respectiv.

| dianuuta a răspuns:

Nu se poate sa se inchida media cu o nota.Tr sa inveti sa te straduiesti ca o sa poti, ca si eu am 2 de patru la muzica pentru ca am lipsi si ca am intarziat 5 min.Dar situatia ta e doar sa inveti ca acum am 2 de zece si 2 de patru si profesorul e multumit de tine si asa va fi si de tine ca esti desteapt/desteapta

| CsXsad a răspuns:

Man poate sa te asculte daca ai lipsit te asculta asa mi-a facut si mie nu iti face griji nu vei ramane corijentwinking