| Necunoscut0000 a întrebat:

Daca am facut 5-8 limba engleza si franceza pot sa dau la un liceu unde se face engleza si italiana? Daca da stiti unul la care se face engleza si italiana dar sa fie unul mai bun pentru ca am note foarte bune si ma pot descurca!

Răspuns Câştigător
| Aretha a răspuns:

Da. Pentru ca in liceu se va cam lua de la capat.Si mai ales ca e o limba usoara.Mama mea a invatat fluent Italiana in 2 luni. Daca mai ai si acel 20% talent e super bine! happy mergi fara grija!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi să te înscrii şi la un liceu la care se studiază Limba Italiană & Limba Germană happy
NU contează ce limbi străine ai studiat în clasele 5-8, ci cum te vei descurca la limbile străine studiate de acum înainte.

Toate cele bune.

| Elimalicri a răspuns:

Da, poti sa te duci la engleza si italiana, dar s-ar putea sa-ti fie destul de greu daca nu ai luat lectii in particular, pentru ca s-ar putea sa ai colegi care au facut italiana in scoala generala, profesorul sa nu va ia de la zero si sa fie nevoie sa recuperezi mult. Din ce oras esti? Daca nu stiu nu-ti pot recomanda niciun liceu. happy. Sper ca te-am ajutat. Funda?