| ankotza a întrebat:

Buna am si eu o intrebare:daca eu nu am studiat in liceu italiana, doar engleza si franceza, pot da bacul la italiana?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, bacalaureatul se da numai la obiectele studiate in liceu. Numai bine!

| iEmonel a răspuns:

Doar daca la liceul la care ai studiat se preda italiana si liceul in care sustii proba de BAC se da si in italiana si daca te-ai inscris la el [ la bac-ul italian ].

| ankotza explică (pentru iEmonel):

Pai la mine in liceu nu se preda italiana da profu meu de romana mi.a zis ca pot da la alt liceu la care se preda.El m-a informat ca se poate dar la alt liceu in care se preda, alti spun ca nu se poate...nu stiu ce sa mai cred si pe cine sa intreb...

| iEmonel a răspuns (pentru ankotza):

Eu am facut in liceu italiana si am avut o colega care s-a mutat la alt liceu si nu a putut sa dea bac-ul italian pentru ca unde s-a mutat nu se preda italiana. Intereseaza-te la un profesor care poate intreba undeva mai "sus".

| pufyy a răspuns:

Buna!
credeam sa nu exista italiana ca limba pentru bac...
ciudat chestia asta nu am mai auzit'o...
sunt curioasa si eu daca se poatebig grin

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Nu cred