| lusii_2981 a întrebat:

Daca am facut in generala intensiv franceza, imi pot alege ca la liceu sa fac intensiv engleza?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu cred ca poti. Sunt convinsa ca va fi un examen de limba inainte. Fiica mea a fost chiar in situatia ta. A avut limba franceza intensiv si la liceu si-a ales engleza. A dat un examen de limba, care zicea ea ca n-a fost foarte greu. In plus nu te intreaba nimeni, pentru ca este important ce completezi tu pe formulare. Fiica mea si acum este la facultatea cu predare in limba engleza. Iti doresc si tie bafta multa.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil poti sau cel putin asa cred, dar dupa cum a zis si rroxi44 sigur poti! Dar ai grija si invata bine engleza, daca intr-adevar examenul nu e greu sigur il treci si succes!