| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut o facultate dar am renuntat la ea mai pot intra anul acesta la buget?

Răspuns Câştigător
| CabinetVoluntariat a răspuns:

Buna. In primul rand nu poti face 2 facultati la buget in acelasi timp, dar in cazul tau, ai zis ca ai incheiat treaba cu prima facultate deci te poti apuca iar de una tot la buget

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti clar, daca ai facut-o cum ai renuntat? De asemenea nu spui daca ai facut-o la buget sau cu taxa.
Daca ai facut la buget si ai terminat facultatea atunci nu vei mai putea intra la buget. Daca ai facut-o partial atunci nu vei putea intra la buget pe perioada cat ai facut din prima facultate. Numai bine!

| CabinetVoluntariat a răspuns:

Buna fii mai explicit, ce facultate este, ce oras este, cati ani ai finalizat din ea si forma zi sau id. Nu ai facut o facultate daca doar ai inceput-o. te pot ajuta cu informatii deoarece fiica mea este profesoara la o facultate din Bucuresti si pot obtine usor informatiile

| Stallone a răspuns (pentru CabinetVoluntariat):

Am inceput o facultate la buget dar dupa primul an am renuntat. Acum vreau sa stiu daca pot intra iar la buget la alta facultate. Multumesc!