| anonim_4396 a întrebat:

Daca am la fizica un 6. Cum sa fac sa-l scot. Sunt elev bun si am luat nota pentru ca am fost la pregatiri la olimpiada si nu am fost la ora. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Discuta cu profesorul intre patru ochi. Explica-i situatia si spune-i ca vrei sa-ti imbunatatesti nota asta pe motivele mentionate. Poate are el vreo idee. In plus, va aprecia interesul aratat si va incerca probabil sa te ajute.

| ALGator a răspuns (pentru ALGator):

Mai poti argumenta ca nota trebuie sa reflecte nivelul cunostintelor tale si felul in care esti angajat. Cu o participare la olimpiada le explicit pe amindoua. Poti sa mai adaugi ca daca ai fi luat 6 ca urmare ca nu stiai mai mult la ascultare, atunci nu ai fi obiectat nimic,

1 răspuns: