| Irinairiwj a întrebat:

Dacă am media scăzută la purtare si este scrisă în catalog, cu pixul se mai poate anula?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Prin rugăciune poți vedea minuni. Dar lipsa de rugăciune dovedește că nota de la purtare este dreaptă.
Alege deci să te smerești înaintea lui Dumnezeu. Acceptă în inima ta că este drept să primești o astfel de notă. Dar în același timp caută mila lui Dumnezeu și poți vedea minuni în viața ta. Purtarea ta se va schimba, și împreună cu aceasta și nota.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media anuala la purtare se stabileste abia la sfarsitul anului scolar, de catre diriginte si cu consultarea consiliului clasei.

| Irinairiwj explică (pentru Ioandelasal):

Chiar dacă este scrisă ca pixul în catalog?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Irinairiwj):

Chiar daca este scrisa cu pixul. Este doar o nota, nu media anuala.

| darrio2007 a răspuns:

Nu cred. Era altceva daca era scrisa cu creionul.

| LisaJulie a răspuns:

Este doar o nota! Media la purtare este stabilita la sfârșitul anului! Știu ca ce ți s-a făcut a fost o nedreptate dar sunt singura ca totul se va rezolva și vei avea media 10

| Irinairiwj explică (pentru LisaJulie):

Păi mi s-a făcut referat