| anonim_4396 a întrebat:

Daca am o restanta pe sem 1 la facultate, mai pot intra la buget in anul 2 daca am medie mare si nici o restanta pe sem 2?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intra daca reusesti la examinarea pentru restanta si ai o medie care sa te claseze in numarul de studenti bugetati ai facultatii respective.

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa citești pe contractul de studii, sau sa întrebi șeful de an sau la secretariat. Cred că se calculează media ponderată cu 4 la meteria respectiva; daca este destul de buna pentru a fi printre cei de la buget e ok.